Видання "Нова українська школа" дізналися більше про цю ініціативу та зібрали найцікавіші факти про такий формат навчання.

Цікаво Студенти університету на Балі можуть платити за навчання кокосами: деталі

Ініціатива, щоб учні проводили уроки для молодших школярів, з’явилася під час карантину, коли в Телангані (штат в Індії) закрили школи, але дозволялися збори невеликих груп. Загалом за цих пів року майже 6 тисяч учнів працювали вчителями. На це погодилися учні інтернатів, які мають ризики залишитися без навчання.

Учні проводять уроки в будь-яких доступних місцях: вдома, в церквах, громадських центрах і навіть на полях. Кожен урок має групу дітей, яка складається з 5 – 15 учнів. Уроки тривають по 2 чи 3 години на день за розкладом. Крім звичайних занять, учні також проводять вікторини, пишуть есе, влаштовують мистецькі змагання та організовують гуртки.

Учні, які відвідують такі уроки, суворо дотримуються карантинних обмежень: носять маски, миють руки з милом та обробляють їх антисептиком, зберігають дистанцію.

Натомість вчителі віддалено спостерігають за уроками і дають учням, які проводять заняття, поради щодо навчальних методів, завдань та проєктної роботи з огляду на здібності учнів.

Так, понад 10 тисяч таких ініціатив у школах з’явилися в Телангані до липня 2020. До навчання були залучені понад 50 тисяч учнів. Двоє лідерів, які найкраще проводили такі уроки, отримали як нагороду за свою роботу смартфони.

Додамо, що у липні з’явилася пропозиція проводити уроки разом із спортом. Так, учні змождуть ще навчатися аеробіки, йоги, бойових мистецтв, гімнастики тощо.