Міністерка склала список змін, які відбулись за цей період, та опублікувала його на своїй сторінці у Фейсбуці. Зокрема Ганна Новосад пообіцяла домогтися підвищення заробітних плат вчителям.

Читайте також: У бюджет не заклали підвищення зарплати вчителям

Найважливіші пункти зі списку:

Перегляд субвенцій

Державні гроші часто використовуються неефективно. Зараз у міністерства 1,5 мільярда невикористаних грошей. Ці ресурси направлять на підтримку опорних шкіл в наступному році.

Що таке субвенція?Фінансова допомога з державного бюджету місцевому, для виконання конкретних цілей.

Опорні школи

Зараз в Україні діє трохи понад 800 шкіл. За найближчі два роки їх має стати 1500.

Схоже: Усі територіальні громади матимуть опорну школу та автобус, – Гончарук

Що таке опорні школи?Опорні школи покликані замінити малокомплектні школи в регіонах, задля підвищення рівня освіти. Також задля скорочення фінансування нерентабельних шкіл в маленьких селах. Опорні школи мають велике приміщення, якісне обладнання та шкільні автобуси для дітей.

Проблеми регіонів

Проведені зустрічі з регіональними департаментами освіти. Міністерка вже вислухала проблеми Житомирщини, Волині, Луганщини та Вінниччини.

Ганна Новосад на зустрічі
Ганна Новосад на зустрічі з роботодавцями у Дніпрі / фото з Фейсбуку 

Запровадження старшої профільної школи

Іде пошук достатньої кількості грошей для втілення проєкту. Зокрема планується підписання угоди зі Світовим банком. Орієнтовно це станеться взимку 2020.

Реформа старшої профільної школи передбачає:

  • запровадження 12 року навчання;
  • поділ на профільні напрями;
  • відкриття мережі академічних ліцеїв.

Запровадження супервізії

Актуальне: В українських вчителів з'являться супервізори

В рамках реформи освіти, українські вчителі матимуть змогу звернутися за допомогою до супервізора. Відповідний наказ вступив у дію 18 жовтня 2019 року

Хто такий супервізор?Це консультант для вчителів, котрий допомагатиме вирішувати професійні проблеми педагогів. Супервізор не здійснюватиме контролю за вчителями.

Реформа вищої освіти

Вам буде цікаво: Фінансування по-новому: за що отримуватимуть гроші українські університети

Детальний план змін повинен з'явитись у листопаді. Зараз відомо, що серед нововведень будуть комплексні зміни у фінансуванні вишів.

Розвиток професійної технічної освіти

В міністерстві освіти відібрали 7 регіонів-переможців, які отримають гранти в рамках проєкту EU4SKILLS. Офіційні результати будуть наприкінці наступного тижня.

Лілія Гриневич на урочистому підписанні
Ексміністерка освіти Лілія Гриневич на підписанні угоди / фото Міністерство освіти України

Що відомо про проєкт?EU4SKILLS – програма фінансування ПТУ (професійно-технічних училищ) від Європейського Союзу. Брюссель виділив на реформу 58 мільйонів євро.

Розвиток науки

  • Оновлено склад Атестаційної колегії (Колегія надає звання науковцям за результатами їхніх наукових робіт).
  • Скасовані вимоги друку в спецвипуску видання “Освіта України” оголошень про захисти (який був механізмом викачування грошей).
  • Призначено виконавчого директора НФД, триває підготовка до запуску фонду (Національний фонд досліджень займатиметься наданням грантів для підтримки наукових досліджень і розробок науковцям).