Мовний омбудсмен також привітав українців з Днем української писемності та мови, який відзначається щорічно 9 листопада. Це Тарас Кремінь написав у фейсбуці.

Цікаво День української писемності та мови 2020: історія свята та заходи

За його словами, День української писемності та мови – це свято, яке об'єднує і консолідує українців по всьому світу, закликає цінувати і розвивати рідне слово.

"Тому захист мови, а також захист нашої незалежності та територіальної цілісності є нашим головним завданням", – зазначив мовний омбудсмен.

Додамо, що Тарас Кремінь взяв участь у щорічному радіодиктанті. Він зізнався, що під час підготовки перечитав твори Івана Малковича, який став автором тексту. Послухати радіодиктант – можна тут.

Що відомо про День української писемності та мови?

День української писемності та мови традиційно відзначають 9 листопада вже 23 роки поспіль. У цей день зазвичай нагороджують кращих українських літераторів і видавництва, які випускають літературу українською мовою. Свято було засновано президентом Леонідом Кучмою в листопаді 1997 року.

За православним календарем — це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця – письменника-агіографа, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі. Дослідники вважають, що саме з Нестора-літописця починається писемна українська мова.