Як організують навчання у школах в умовах епідемії COVID-19

Умови навчання учнів у школах з 1 вересня назвала заступниця міністра освіти та науки Любомира Мандзій в ефірі одного з телеканалів, пише 24 канал.

Читайте також Влада до початку серпня вирішить, який формат навчання буде з 1 вересня, – Степанов

Якщо ваша територія потрапить у зелений, жовтий або помаранчевий рівень – можете бути впевнені, що діти 1 вересня сядуть за шкільні парти,
– заявила Мандзій.

За її словами, заборона відвідування шкіл діятиме лише в червоному рівні.

Водночас головний санітарний лікар Віктор Ляшко у коментарі "Українському радіо" зауважив, що МОЗ забезпечуватиме навчання в школах в умовах епідемії коронавірусу за аналогією того, як це відбувалося в сезон захворюваності на грип та ГРВІ. Тоді школи працюють до того моменту, поки не перевищують епідпоріг. Щоправда, наразі визначити епідпоріг неможливо, тому що перший рік циркулює коронавірус.

Ми вирішили, що знаючи, як розрахувати помаранчеву, червону, жовту й зелену зони, ми говоримо, що школи працюють до того моменту, поки район або місто обласного значення не потрапляє в червону зону. Тоді школа закривається на період, поки відбувається карантин,
– зазначив Ляшко.

За його словами, певні рекомендації до того, як працюють школи в зеленій, жовтій та помаранчевій зонах, наразі перебувають на стадії узгодження та їх оприлюднять трохи пізніше.

"Ми – готові йти на ризики, щоб забезпечити навчання дітей та управляти ситуацією шляхом адаптивного карантину. Можливо, якісь предмети можна вивчати дистанційно, а якісь, перебуваючи в школі. Але слід розуміти, що це залишить дітей вдома та вплине на можливість батьків працювати", – підсумував Ляшко.

Що відомо про поділ країни на зони

  • Залежно від епідеміологічної ситуації всі регіони України поділять на декілька зон: зелену, жовту, помаранчеву і червону.
  • У кожній зоні діятимуть свої правила.


Карантин в Україні продовжили: що передбачають 4 зони / Інфографіка МОЗ