Система освіти завжди лише наздоганяє ринок праці, тому позашкільне навчання допоможе опанувати нові навички не лише для дітей, але й для дорослих. Повідомляє сайт Міністерства освіти.

Цікаво: Київські освітяни погрожують протестами: причина

Згідно з концепцією, міністерство робить ставку на підвищення якості позашкільної освіти, забезпечення доступу до позашкільної освіти, особливо в селах. Також пропонують змінити систему управління освітніми центрами та популяризувати позашкільну освіту серед населення

В Україні позашкільна освіта представлена у вигляді гуртків, секцій, клубів та різних освітньо-культурних об'єднань.

Міністерство обіцяє створювати нові центри позашкільної освіти, а також закликає користуватись наявними, адже вони фінансуються з державного бюджету, а отже з наших податків.

Актуальне: Понад 40% дітей в Україні не можуть відвідувати дитячі садки, – Новосад

Хто може здобувати позашкільну освіту?

Відвідувати заклади позашкільної освіти можуть всі громадяни України віком від 3 до 23 років.

Скільки в Україні потенційних здобувачів позашкільної освіти?

  • 8 мільйонів 861 тисяча 263 осіб віком від 3 до 23 років;
  • 3 мільйони проживає в селах;
  • 71 тисяча 230 громадян здобувають позашкільну освіту.

Скільки обходиться державному бюджету позашкільне навчання?

В середньому в Україні вартість навчання одного здобувача освіти обходиться в 240 гривень на місяць, тобто 2 тисячі 880 гривень на рік. Проте ціна варіюється в залежності від регіону. Найбільше бюджет витрачає на позашкільну освіту в Києві, тут вартість встановлена на рівні 410 гривень на місяць за одну особу. Найдешевше державі обходяться учні в Київській області та на Одещині. Тут ціна не перевищить 140 гривень за місяць.