Відомо, що ректор влаштовував на роботу в університет своїх родичів, і систематично протягом 2019 − 2020 років необгрунтовано виписував їм премії на сотні тисяч гривень.

До теми Іноземців за гроші зараховували у медичні виші: СБУ викрила корупційну схему

За інформацією видання "Преступности.НЕТ" мова йде про ректора ЧНУ ім. Петра Могили Леоніда Клименка. Йому ще 9 листопада прямо у будівлі вишу вручили відповідний протокол.


Ректор Леонід Клименко / Фото NikLife

З'ясувалося, що ректор Клименко видав указ про преміювання кількох працівників університету, в числі яких і його дочка Анна Норд, яка є директоркою інституту післядипломної освіти при університеті.

Лише тепер Центральний райсуд Миколаєва визнав ректора вишу винним у скоєнні адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією. Посадовця притягнуто до відповідальності.

Випадки корупції в українських вишах:

  • У Києві поліція розкрила корупційну схему у виші, де головна бухгалтерка протягом 3 років привласнювала гроші від студентів, які вони вносили як оплату за навчання.
  • Правоохоронці викрили ще одну шахрайську схему на Київщині. Там разом зі спільниками колишній ректор медичного вишу гарантував студентам успішне складання іспиту та отримання сертифікату, який це підтверджує. А за "послугу" хотів 3 тисячі доларів.
  • А в харківському виші ректор та проректор, використовуючи своє службове становище, вимагали та отримали від приватного підприємця 300 тисяч гривень за укладення договору оренди приміщень від університету.