Тому депутатка Інна Совсун ініціювала звернення щодо захисту дисертації Киви до міністра освіти Сергія Шкарлета, який за посадою є головою атестаційної колегії.

Важливо "Я Киву не знаю, оцінював його дисертацію", – члени вченої ради не розуміють обурення українців

"Адже Атестаційна колегія – це орган, який уповноважений прийняти фінальне рішення про те, чи присуджувати Іллі Киві науковий ступінь кандидата наук. Я переконана, що вони повинні скасувати це рішення", – заявила Совсун.

Депутатка має запитання щодо того, наскільки Ілля Кива спроможний написати дисертацію.

У парламенті колеги від фракції ОПЗЖ не дають йому виступати, бо вони свідомі того, що він неспроможний завершити речення, а тут раптово ми удаємо, що він був спроможний написати дисертацію. Це і смішно, і трагічно до абсурду,
– вважає Сонсун.

За її словами, слабо віриться, що Кива з нуля написав дисертацію.

Інна Сонсун наголосила, що потрібно перевірити всі дисертації, які були захищені у цій Вченій раді за останні кілька років, подивитись на їхню якість та тих, хто через цю Вчену раду захищався.

"Недостатньо зараз покарати одну людину, я переконана, що це системна помилка, яку потрібно системно вирішувати. Цю Вчену раду потрібно розпустити", – заявила депутатка.

Читайте також Кива захистив дисертацію, учні повернулися до шкіл та рейтинг вишів – підсумки тижня в освіті

Совсун додала, що вже з травня мають почати діяти нові правила. Так, за новим законодавством, повинні перестати діяти постійні Вчені ради, натомість будуть скликатися разові Вчені ради для захисту.

Я думаю, одна з причин, чому так квапливо та комічно захищався Ілля Кива – старе законодавство перестає діяти з 15 травня і потрібно було б захищатись за новими правилами,
– підсумувала вона.

До слова, ексміністерка Ганна Новосад підтвердила, що науковий ступінь Іллі Киви тепер має затвердити Атестаційна комісія МОН, яку очолює міністр освіти і науки Сергій Шкарлет. Ця комісія може скасувати рішення вченої ради.

Що відомо про захист дисертації Іллі Киви

  • Кандидатська дисертація нардепа Іллі Киви має назву "Механізм впливу громадянського суспільства на державне регулювання правоохоронної діяльності (на прикладі країн ЄС і України)".
  • На захист дисертації пускали не всіх журналістів, лише за списками. Так, першими пропустили журналістів медведчуківських телеканалів: Newsone, "112 Україна", ZIK та “Прямий незалежний”.
  • До того ж, Кива під час захисту дисертації осоромився. Так, один з членів приймальної комісії поставив депутату запитання, однак той уникнув відповіді та сказав, що відповість на нього у наступній роботі.
  • А наукового керівника Киви Володимира Гурковського, який допомагав депутату із кандидатською роботою, звільнили з роботи.

Кива став кандидатом наук: дивіться відео 24 каналу