Експерт з питань освіти України Інституту майбутнього Микола Скиба в ефірі ранкового шоу на 24 каналі пояснив, що в Україні та світі розробляються технології, які допомагають зрозуміти, як працює увага.

До слова Студенти ВНЗ закінчать навчальний рік дистанційно через пандемію COVID-19

"Що це означає? Це спеціальний метод, який відстежує рух очей. Саме він дає змогу бачити, де глибина уваги. До прикладу, студенту надаються завдання, які стосуються якогось тексту, і вже по погляду стає зрозуміло, чи знайомий йому цей текст і чи він раніше переглядав його", – пояснив Скиба.

На запитання журналіста, що робитимуть викладачі для того, аби студент не міг списати, експерт відповів: "Тут має бути момент довіри. Однак вже зараз університети в проміжних сесіях виставляють завдання у гугл-формі на короткий проміжок часу. Треба бути генієм, щоб встигнути відповідати і підглядати".

Скиба також додав, що присутність екзаменаційної комісії з викладачами інших університетів можна забезпечити завдяки віртуальним платформам, до прикладу, Zoom чи Skype.

Коментар Миколи Скиби про складання іспитів онлайн:

Закінчення навчання в умовах карантину: головне

  • Для студентів ВНЗ, які не є випускниками, навчальний рік має завершитись так, як і планувався;
  • Студенти випускних років захищатимуть дипломні роботи та складатимуть державні іспити дистанційно, крім єдиного державного кваліфікаційного іспиту та атестації для здобувачів ступеня доктора філософії, доктора мистецтва та доктора наук
  • Екзаменаційно-залікові сесії проводитимуться дистанційно в тому графіку, який затверджено закладом. Якщо обов'язкову роботу студенти не можуть виконати дистанційно, виш має перенести її на наступний навчальний рік;.
  • Державна підсумкова атестація (ДПА) скасовується, а пробне ЗНО відбудеться наприкінці травня, або на початку червня.

Як проведуть ЗНО-2020
Як проведуть ЗНО-2020 / Інфографіка 24 каналу