У 2018 році програма ОЕСР, до якої входять 37 країн, дізнавалася у школярів із різних країн, чи погоджуються вони з твердженням: "Догляд за довкіллям для мене важливий".

До теми Статеве виховання в українських школах: чому навчають дітей у різних класах

За словами фахівців, багато "зелених" професій вимагають навичок STEM, але інтерес молоді до цих професій глибоко гендерний.

Так, представники обох статей у середньому демонструють однакові інженерні здібності, але бажання працювати в майбутньому в “зелених” професіях виявили 7,7% хлопців порівняно з 1,8% дівчат.

Що показало дослідження:

  • 23% школярів рішуче погодились з цим, зокрема і молодь в Чилі, Кореї, Литві та Португалії. Водночас за межами ОЕСР найбільше віддані захисту навколишнього середовища молоді люди в Албанії та Коста-Ріці.
  • ще 40% та 46% школярів відповідно погодились з тим, що догляд за довкіллям є важливим для них особисто. За даними фахівців, такі студенти, як правило, мають вищі показники у навчанні.
  • До того ж, дівчата погоджувались з цим твердженням частіше (25%), ніж хлопці (21%).
До слова, уряд ухвалив рішення створити Український державний університет науки і технологій . Фінансувати новоутворений виш будуть у межах видатків, передбачених МОН.

З часом до цього університету приєднаються:

  • Дніпровський національний університет залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна;
  • Національна металургійна академія України.