Ректор ХНУ Олександр Співаковський наголосив, що це було складне, але цілком виважене рішення.

До теми Студенти з 39 країн світу вимагають припинити партнерство з білоруськими університетами

За його словами, виш цінує багаторічну співпрацю з білоруськими партнерами, але не може залишатися осторонь подій у білоруських вишах, що є інструментом політичних репресій з боку держави.

Ми не можемо сприймати порушення головних цінностей, зокрема свободи самовираження, вільного вибору та прав людини. Тому припиняємо співпрацю з білоруськими вишами до налагодження ситуації у країні,
– сказав він.

Ректор ХНУ запевнив, що виш продовжить спілкування та спільні дослідження, але поки призупиняє стажування та обмін досвідом – тобто дії, що передбачають безпосередні візити до самої країни.

"На жаль, у тих умовах, які зараз є у Білорусі, коли зокрема освітяни та студенти зазнають утисків, ми не можемо гарантувати безпеку, захистити права і свободи наших викладачів та студентів на території сусідньої держави", – сказав Співаковський.

У ХНУ хочуть, щоб білоруські студенти, викладачі мали академічну свободу, особисту свободу, яка б дозволяла їм вільно реалізовувати свій потенціал, навчатися, займатися науковими дослідженнями з міжнародними партнерами.

З якими вишами Білорусі припинили співпрацю:

  • Барановицького державного університету,
  • Гродненського державного університету імені Янки Купали,
  • Білоруського державного педагогічного університету імені Максима Танка.

Сподіваємося, що ситуація в Білорусі стабілізується вже найближчим часом і Херсонський державний університет поновить співпрацю з білоруськими освітніми закладами,
– додав ректор.

Зазначимо, що самопроголошеного президента Олександра Лукашенка позбавлять звання почесного доктора КНУ ім. Т. Шевченка. Це зроблять на засіданні вченої ради вишу 7 червня.

Ситуація в Білорусі

  • 23 травня пасажирський літак, який прямував з Афін до Вільнюса, замінували. Силовики обшукали пасажирів і затримали журналіста Романа Протасевича та його дівчину.
  • Після затримання журналіста світова спільнота закликала відпустити його та накласти нові санкції на Білорусь. Низка країн світу заборонила авіасполучення з Мінськом, Україна теж вдалася до такого кроку.