Банк Сайпану оприлюднив першу серію анімаційного коміксу на своєму ютуб-каналі в четвер, 4 березня. Рекомендоване вікове обмеження для перегляду жартівливо встановлене у категорії "від 7 до 107 років".

Цікаво Нова освітня ініціатива: українських школярів навчатимуть за допомогою серіалу

Мультик "Долари та сенс" зображує розмову між молодими кузенами та їх бабусею про витрати, накопичення та позику грошей.

Наймолодшого персонажа Коку озвучив чотирикласник Текехід Напуті, який згодом розповів, що в процесі роботи й сам зрозумів всю важливість економії коштів.

Старшу дівчинку Каю в мультику озвучувала п'ятнадцятирічна Тейхані Віллагомес. Восьмикласниця зазначила, що завдяки проєкту навчилася планувати та формувати власний бюджет.

Колишня секретарка Департаменту громадських і культурних питань Північних Маріанських островів Дейзі Віллагомес-Бір вважає, що уроки фінансової грамотності за допомогою мультика можуть бути корисними для людей будь-якого віку.

За словами президента Банку Сайнапу Джона Арройо, установа планує випустити ще багато епізодів мультсеріалу.

Ми всі виростаємо, навчаючись основ життя у батьків та в школах. Пропрацювавши у фінансовій галузі понад 30 років, я особисто переконався у відсутності елементарних знань про гроші, зокрема серед клієнтів банків,
– наголошує Арройо.

Анімаційний серіал, на думку творців, зможе не тільки розповісти про елементарні грошові поняття, але й допоможе глядачам розвинути практичні навички управління фінансами.

Перша серія мультсеріалу "Долари і сенс": дивіться відео