Громадська рада звернулася до МОН з приводу обмеження присутності журналістів під час захисту дисертації народним депутатом Іллею Кивою.

До теми Фальшива довідка і брехня про участь у конференціях: ЗМІ проаналізували дисертацію Киви

Зокрема, у листі до МОН Громадська рада просить перевірити дотримання вимог Положення про спеціалізовану вчену раду під час захисту дисертації Киви.

Робота вченої ради має відкритий характер, тому не допускаються обмеження щодо присутності на захист дисертації будь-яких осіб. Тому на захисті дисертації Киви були порушення щодо цього,
– йдеться у листі.

Так, Громадська рада просить МОН скасувати рішення вченої ради Інституту підготовки кадрів Держслужби зайнятості про надання Киві звання кандидата наук, а діяльність цієї ради зупинити, якщо вказані порушення підтвердять.


Додамо, що на засіданні Громадської ради були присутні 24 з 35 членів. Зокрема, 22 людей проголосували за таке рішення, 2 – утримались.

До слова, наукового керівника Киви Володимира Гурковського, який допомагав депутату із кандидатською роботою, звільнили з роботи.

Що відомо про захист дисертації іллі Киви

  • Депутат Ілля Кива захистив кандидатську дисертацію з державного управління. Тож, йому можуть присвоїти новий науковий ступінь. Але це ще має схвалити Міністерство освіти і науки.
  • Ексміністерка освіти Ганна Новосад заявила, що науковий ступінь Киви має затвердити Атестаційна комісія МОН.
  • Додамо, що на захист дисертації журналістів пропускали лише за списками. Так, першими пропустили журналістів медведчуківських телеканалів: Newsone, "112 Україна", ZIK та “Прямий незалежний”.