Джерело: Європейська школа Східного партнерства

Грантова програма для школярів віком від 16 до 17 років, які хочуть поглибити свої знання про Європу та Європейський Союз, діє для громадян України, а також – Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Грузії та Республіки Молдова. Заявки будуть розглядатися на конкурсній основі.

Читайте також Українські школярі можуть отримати міжнародний диплом

Як подати заявку

Навчання фінансується Європейським Союзом. Стипендія покриває плату за навчання, проживання, харчування в закладах школи, поїздки додому з Тбілісі, всі необхідні навчальні матеріали та ресурси, а також медичну страховку.

Випускники Європейської школи Східного партнерства у Тбілісі отримають диплом Міжнародного бакалавріату (IB). Він визнається більш ніж двома тисячами університетів у 75 країнах та приймається коледжами й вищими навчальними закладами по всьому світу.

Європейський Союз підтримає до 40 найкращих учнів з країн Східного партнерства в отриманні диплому Міжнародного бакалавріату з фокусом на європознавстві. Програму Європейської школи Східного партнерства викладають в "Новій школі" у Тбілісі (Грузія). Вона охоплює дворічний довузівський курс навчання, який розпочнеться у 2021 – 2022 навчальному році.

Дипломна програма поєднує високі академічні стандарти Міжнародного бакалавріату та спеціальне навчання по системі європейських шкіл. Студенти навчатимуться за програмою з фокусом на європознавстві, європейських цінностях, мультикультурності та багатомовності. Під час своїх занять, через написання есе та в рамках інших освітніх заходів учні зможуть поглибити свої знання європейських мов, літератури та історії.

Про ініціативу

  • Європейську школу Східного партнерства було створено за сприяння Європейського Союзу та країн-партнерів з метою посилення освітніх можливостей та міжрегіональних обмінів для молоді із 6 країн Східного партнерства ЄС.
  • Наразі на програмі навчаються 65 студентів, у тому числі нова група з майже 40 учнів, які долучилися у вересні 2020 року.
  • 23 червня 2020 року школа відсвяткувала випуск своєї першої групи з 30 студентів. Усі учні отримали диплом Міжнародного бакалавріату. Зараз вони здобувають вищу освіту в університетах Європи, США та своїх рідних країн.