Переможниця отримає 1 мільйон доларів США. Це найбільша і найпрестижніша премія свого роду. Почувши про перемогу, Кешія Торп розплакалась у прямому ефірі.

До теми Учні називають мене другом і старшим братом, – переможець Global Teacher Prize Ukraine про школу

Що відомо про Кешію Торп

Вчителька під час виступу сказала, що навчання – це право людини, і всі діти повинні мати доступ до нього.

Кожна дитина має право мати свого чемпіона – дорослого, який ніколи не відмовиться від неї, і який спонукатиме ставати найкращим, яким тільки можливо. І тому вчителі завжди будуть важливі! Вчителі важливі!, – виголосила переможниця.

Кешія Торп допомогла зробити освіту в коледжі доступною для учнів з низьким рівнем доходів, іммігрантів, американських учнів першого покоління та біженців.

Вчителька переробила навчальну програму для факультету англійської мови, щоб зробити її актуальною для своїх учнів, адже більшість з них є малозабезпеченими. Тепер її студенти показують на 40% збільшення їх розвитку в англійській мові. Жінка також допомагає учням вступити до коледжу та отримати стипендії.

Реакція Кешії Торп на перемогу у конкурсі Global Teacher Prize:


Зазначимо, що цього року Global Teacher Prize вручають уже всьоме. За нагороду змагались понад 8000 учителів із 121 країни світу.

Також цьогоріч запровадили премію для студентів. Global Student Prize проходить вперше. Студент-переможець отримає 100 000 доларів. Цю нагороду виборов Джеремая Торонка зі Сьєрра-Леоне. За неї змагались 3500 претендентів з 94 країн світу.

В Україні найкращим вчителем року став Артур Пройдаков

В Україні також провели національну премію Global Teacher Prize Ukraine 2021 та визначили найкращого вчителя року. Переможцем став вчитель української мови та літератури з Києва Артур Пройдаков.

Під його наставництвом учні складають ЗНО на понад 190 балів. Сам педагог родом з Луганщини, тому мріє побудувати культурний міст між людьми з Заходу та Сходу України за допомогою подорожей.


Артур Пройдаков на церемонії нагородження / Фото "Освіторія"

Найкращий вчитель року отримав 300 000 гривень, поїздку на найбільшу освітню подію Global Education and Skills Forum, а також підтримку реалізації освітніх проєктів від організатора премії "Освіторія".

Переможці в інших номінаціях

  • "Прифронтовий вчитель" – Тамара Уманська з міста Кремінна Луганської області;
  • "Здійснення мрії" – Тетяна Мендусь з Гайсина Вінницької області;
  • "Вчитель-новатор 2021" – Наталія Власова із Дніпра;
  • "Вибір серцем" – Тетяна Вакулюк з Дніпра та Уляна Буцяк зі Стрия, що на Львівщині;
  • "Найкращий вчитель-ровесник Незалежності" – Катерина Бігар зі Сваляви Закарпатської області;
  • найкращий вчитель за народним голосуванням – Павло Віктор з Одеси;
  • найкраща вчителька громадянської освіти – Ганна Бут з Мелітополя;
  • найкраща вчителька фізкультури – Оксана Юрків з селища Козова, що на Тернопільщині;
  • найкращий вчитель хімії – Сергій Джавахішвілі з Кременчука.

До слова, у 2020 році переможцем національної премії Global Teacher Prize Ukraine став вчитель з Тернопільщини Василь Дяків. Він викладає історію, громадянську освіту й основи здоров'я для учнів.

Що відомо про премію Global Teacher Prize

Міжнародну премію у 2014 році заснував арабський мільярдер Санні Варкі. Нагороду в 1 мільйон доларів отримує найкращий учитель світу, автор найбільш інноваційної та нестандартної методики навчання.

Водночас в Україні національна премія Global Teacher Prize Ukraine вручається з 2017 року. Цього року відбудеться п'ятий ювілейний сезон національної премії для вчителів-новаторів Global Teacher Prize Ukraine.

Це такий собі учительський "Оскар" – можливість для кожного шкільного вчителя не тільки позмагатися за грошову винагороду, а й отримати визнання.