На думку СЕО міжнародної кредитної компанії Wonga Бретта ван Асвегена, за фінансову грамотність населення повинні відповідати перш за все впливові лідери. Їх інтервенція з метою підвищення фінансової інклюзії допоможе покращити загальне становище, а також навчити людей приймати правильні грошові рішення, займатись бюджетуванням, і тим самим підвищувати рівень економіки країни. 

Цікаво Для чого банкам відділення та яке у них майбутнє: думка експерта

Хоча останнім часом з'являється безліч освітніх ініціатив на тему грошей, їх координація повинна покращуватись. Велика частка населення не має доступу до всіх фінансових та освітніх можливостей.

Я переконаний, що фінансова грамотність споживачів грошових послуг сьогодні є одним із найпріоритетніших напрямків для більшості держав. Низькопробна або взагалі відсутня фінансова освіта є чинником безлічі проблем – від високих показників бідності до екстремально великого рівня споживчого боргу,
– наголошує Асвеген.

Експерт закликає інфлюенсерів, державних діячів, а також відомих людей розповідати своїй аудиторії про теми грошей, інформувати про можливості та права споживачів фінансових послуг, а також створювати і брати участь у різноманітних освітніх ініціативах.