Професор звільнився за власним бажанням. Про це розповів проректор університету Юрій Хоменко, повідомляє TSN.ua.

До теми У Дніпрі викладач назвав Україну "руїною" без російської мови: відео – ЗМІ

Позиція проректора

За його словами, викладача не звільняли. Він сам прочитав скаргу, подумав і пішов з університету.

Усі методичні матеріали в нього були українською мовою. Що там сталося між ним і студентами – інша справа. Тут немає про що говорити, тому що викладач звільнився. Є різні студенти,
– зазначив Хоменко.

Він ствердив, що в навчальному закладі 60% студентів – з Донбасу. Більшість з них не проти викладання російською, а викладачі завжди йдуть на поступки та викладають тією мовою, якою їх просять.

Що говорять у виші

На фейсбук-сторінці вишу заявили, що викладачі дотримуються вимог мовного законодавства, а скандал з професором – це одиничний випадок. Також зазначили, що на підставі поданої студенткою скарги, в університеті створили комісію, до якої увійшли представники керівництва і викладачі.

"Зрештою фігурант інциденту подав заяву на звільнення, яку задовольнили 23 жовтня. Викладачі та студенти НТУ "Дніпровська політехніка" захищали суверенітет України в зоні АТО, ООС і активно займалися волонтерством. Ми маємо чітку позицію, блискавично відреагували на інцидент і встигли закрити справу", – також додали у публікації.

Мовний скандал у Дніпрі: що відомо

  • Раніше викладач кафедри філософії НТУ "Дніпровська політехніка" відмовився від прохання студентки проводити пару українською мовою.
  • Він заявив, що Україна без російської мови – руїна.
  • За словами батька студентки, вона не стала писати скаргу, але наступного дня на пару прийшла комісія, щоб розібратися в ситуації.