Спочатку до сімейного лікаря звернулися батьки трьох дітей віком від 3 до 6 років. Усі вони є вихованцями місцевого закладу дошкільної освіти.

До теми На Львівщині загинув учень 6 класу під час шкільної екскурсії на водоспад

Згодом під час перевірки стало відомо, що до сімейних лікарів загалом звернулися 28 осіб – 2 дорослих і 26 дітей.

Медики оглянули потерпілих та, зважаючи на легкий перебіг захворювання, відпустили додому. Наразі вони перебувають під наглядом сімейних лікарів.

Завідувачка Іспаського дитсадка Валентина Гакман розповіла Molbuk, що двоє дітей мали температуру 37 градусів, але на вечір всі діти вже почувалися добре, без жодних симптомів. "Станом на 9 ранку 3 червня всі почуваються добре, просто такий був перебіг хвороби", – розповіла керівниця.

Директорка також зауважила, що з вихователів скаржилася лише одна жінка. Вона 2 червня не вийшла на роботу, її підмінили.

"До обіду вона почувалася трохи гірше – двічі у неї була рвота. Тепер температури немає, просто в’ялість. Друга вихователька не хворіла. Вона була на роботі, у нормальному стані", – додає вона.

Окрім того, завідувачка не впевнена, що це харчове отруєння.

"Я не можу заперечити, що це отруєння, але чомусь мені здається, що це не харчове отруєння, а якесь інфекційне захворювання. І виникає думка, що цю інфекцію хтось заніс. Бо раніше нічого такого не траплялося. Почекаємо, що покажуть результати аналізів,
– додала Валентина Гакман.

Наразі ведеться слідство. Дитсадок призупинив роботу, щоби з’ясувати обставини.

Додамо, що цей інцидент внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками статті про порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам та масовим отруєнням. Наразі з’ясовують всі обставини.

Інші інциденти з отруєннями: 

  • На Чернігівщині на початку травня сталась трагедія. У реанімації обласної дитячої лікарні в Чернігові після отруєння грибами помер 7-місячний хлопчик. Перед тим померла його сестричка, якій було 5 років. Гриби зібрала та приготувала їхня матір.
  • На Одещині у березні зафіксували спалах кишкової інфекції в місцевій школі. Отруїлись 8 дітей. Їх забрали до лікарні з діагнозом ентероколіт.
  • На Харківщині масово отруїлися діти у садочку. Його тимчасово закрили. 4 дитини лікувалися вдома, і лише одна дитина перебувала в лікарні. Симптоми, які у них виявили: підвищення температури тіла, рідкі випорожнення, блювота та слабкість.
  • А у Запоріжжі 17 травня двоє 11-річних школярок отруїлися невідомою речовиною. Дівчат забрали до лікарні.