Під час пленарного засідання за законопроєкт проголосували 310 депутатів. Він під №3734 доступний на сайті Верховної Ради.

Важливо На ЗНО не змогли потрапити більшість випускників з окупованого Донбасу

Скандал перед голосуванням за закон

Перед голосуванням виникли суперечки між фракцією "Європейської солідарності" та спікером парламенту Дмитром Разумковим.

Фракція "ЄС" вимагала голосувати лише в першому читанні, оскільки хотіли доопрацювання закону. Зокрема, нардепи хотіли включити в закон можливість вступу без ЗНО і для дітей ветеранів АТО / ООС.

Врешті, голова парламенту Дмитро Разумков після емоційної суперечки з депутатами поставив на голосування закон в нинішньому вигляді. Його остаточно схвалили за основу та в цілому.

Президент України Володимир Зеленський підписав закон 10 липня. На сайті Верховної Ради вже вказано, що він повернутий з підписом президента.

Дивіться відео суперечки в парламенті з приводу схвалення закону:

Деталі законопроєкту

  • Ці визначенні групи абітурієнтів зможуть вступати до усіх вищих навчальних закладів України без здачі ЗНО за державним замовленням.
  • Раніше за таким же принципом до вишів могли вступати мешканці тимчасово окупованої АР Крим і Севастополя, діти загиблих військових, а також учасники АТО або ООС.
  • Автором законопроєкту є Президент України Володимир Зеленський. Внесення до цього списку дітей загиблих медиків було логічним після того, як їх прирівняли до ветеранів війни.
  • Цікаво, що рішення щодо мешканців окупованого Донбасу також частково пов'язане з пандемією коронавірусу. Через неї у дітей зі Сходу виникли проблеми з потраплянням на вільну територію.

Проблеми зі складанням ЗНО 2020: головне

  • Вони почалися насамперед через пандемію коронавірусу й карантинні обмеження. Спершу ЗНО переносили, згодом дата проведення була незрозумілою. Навіть говорили про повне скасування оцінювання.
  • Втім для дітей з окупованих територій це стало ще більшим випробуванням. Спершу були закриті КПВВ на Донбасі, а потім, коли вже було домовлене їхнє відкриття, бойовики передумали.
  • Український журналіст Сергій Гармаш, який родом з нині окупованого Донецька, переконаний, що бойовики вдалися до таких провокацій саме через ЗНО. Мовляв, вони це роблять лише для того, щоб діти з ОРДЛО не могли вступити до вишів на вільній території.