Голова Комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги та страхування Михайло Радуцький запевнив, що в українських школах небагато учнів та вчителів хворіють на COVID-19, повідомляє пресслужба партії "Слуга народу".

Цікаво Дистанційна освіта в школах скасована: у яких містах поновили очне навчання

За його словами, влада має дозволяти традиційне навчання в школах та садочках, а закривати їх треба тільки в найкритичніших ситуаціях. І оскільки у школах хворіють менше 1% учнів та працівників закладів, то діти поки продовжують навчатися, і змін не планується.

Водночас він нагадав, що коронавірус відрізняється від інших вірусних хвороб тривалим інкубаційним періодом. "Найнебезпечнішою ця хвороба є за два дні до того, як з’являються перші симптоми. Тому існує велика ймовірність, що в сім’ї всі перехворіють на коронавірус", – сказав Радуцький.

На думку голови Комітету ВР з питань здоров'я, взимку на Україну чекає збільшення кількості захворювань. "Пандемія закінчиться тоді, коли завершиться розробка та реєстрація вакцини і розпочнеться вакцинація населення. Ми на цьому шляху", – додав він.

Коли в Україні закриватимуть школи на карантин

Зазначимо, що уряд назвав умови для закриття садочків й шкіл:

  • забороняється відвідування садочків, шкіл та закладів позашкільної освіти тільки у випадку, коли на самоізоляції через контакт із хворими перебуває понад 50% учнів і персоналу закладу.
  • забороняється відвідувати заклади освіти групами більше 20 осіб.

Тому влада просить адміністрації закладів освіти стежити за тим, аби всі учасники навчального процесу дотримувалися заходів безпеки.

Рекомендації для школи
Рекомендації МОЗ щодо навчання / Інфографіка 24 каналу