Без навичок ефективного фінансового менеджменту, дуже легко потрапити до боргових ям, а без бюджетування – неможливо передбачити складні грошові ситуації, які можуть трапитись вже завтра. Життя від зарплати до зарплати є дуже стресовим, і незалежно від віку, професії чи рівня доходу, чітке розуміння матеріального становища допомагає людині бути відповідальною за те, як вона використовує та розподіляє зароблені гроші.

Цікаво Споживче кредитування: що потрібно знати позичальнику

Основні принципи особистих фінансів

Особисті фінанси тісно пов'язані з поняттями менеджменту, способів управління грошима за допомогою інвестицій, витрат та заощаджень, з урахуванням всіх життєвих ризиків та можливостей розвитку подій.

Особисті фінанси охоплюють аспекти бюджетування, банківської взаємодії, планування виходу на пенсію, страхування тощо. Існує кілька вагомих причин, чому фінансовий менеджмент є необхідною складовою особистих фінансів.

Цікаво Математика, яка справді потрібна кожному: розрахунки та фінансова грамотність

Задоволення потреб

Питання грошей виходять далеко за межі звичного розуміння людини. Необхідно мати ширшу перспективу щодо власних фінансів, адже таким чином, можна побачити весь спектр можливостей, і не концентруватись лише на роботі та постійному заробітку.

Потрібно скласти план довготермінових фінансових цілей, в якому буде враховано всі доходи та витрати. Таким чином, ви зробите перший крок до фінансового добробуту, а задоволення потреб йтиме за планом.

Розуміння ситуації

Навіть заробляючи солідну суму щомісяця, безліч людей живе у величезних боргах. Це спричинено передусім тим, що вони не мають чіткого фінансового плану, який допоміг би використовувати доходи розумно.

Правильний менеджмент особистих фінансів допомагає зрозуміти власні можливості, визначити співвідношення доходів та витрат, а також способи бюджетування у межах цього доходу.

Зрозуміти власне фінансове становище / Фото Pexels

Збільшення грошового потоку

Ефективне управління грошима вчить нас уникати ризиків надмірних заборгованостей, розбиратись у податковій системі та нарощувати активи, створюючи фінансові "подушки безпеки".

Зрозумівши особисті фінанси, ми автоматично розуміємо перспективи та власні грошові зобов'язання, вчимось розумно інвестувати та визначати пріоритети, уникаємо імпульсивних та необдуманих покупок.