До Черкащини надійшла вакцина CoronaVac виробництва компанії Sinovac у кількості 4 720 доз. Її використають для вакцинування педагогів, які братимуть участь у проведенні ЗНО.

До теми Вчителів, які працюватимуть на ЗНО, будуть вакцинувати добровільно: пояснення МОЗ

У Черкаській ОДА додали, що наступна категорія на вакцинування – це маломобільні групи населення, тобто ті пацієнти, які отримують лікування вдома та особи, які за ними доглядають.

Вакцина виготовлена за традиційною технологією, її використовують у 14 країнах світу, де вже підтвердили високу ефективність препарату на рівні 73%, що значно вище, ніж на перших етапах випробувань,
– наголосила лікарка Людмила Кравченко.

Термін придатності вакцини – 24 місяці. Випускається вона у флаконах, що полегшує роботу для медиків. Для повної імунізації необхідно 2 дози препарату. За кожним щепленим вже зарезервовано другу дозу вакцини цієї ж партії.

Водночас у МОН нагадали, що працівники освіти, які залучені до ЗНО та мають бажання вакцинуватися, можуть звертатися до структурних підрозділів з питань освіти ОДА. Там створять списки та передадуть їх регіональним координаторам з вакцинації.

Відомо, що освітян вакцинуватимуть мобільними бригадами з імунізації, які приїздитимуть до кожної школи окремо. Тобто вчителям не потрібно записуватися на вакцинацію в “Дії” .

Що відомо про вакцину CoronaVac: довідка

  • Препарат CoronaVac інактивований – він містить вбиті частинки вірусу, які після вакцинації формують тривалий поствакцинальний імунітет навіть з урахуванням мутації вірусу.
  • Вакцина сертифікована та дозволена для використання в Україні. Загалом наша держава має контракт на отримання 1,9 мільйона доз цієї вакцини.
  • Крім працівників освіти, залучених до ЗНО, першою партією вакцини CoronaVac щеплюватимуть також: маломобільні групи населення, і тих, хто за ними доглядає, олімпійців і паралімпійців, співробітників патрульної поліції.