Про ситуацію та шляхи її вирішення розповідав під час засідання Кабміну його очільник, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, пише 24 канал.

Важливо Злякалися, що втратять молодь: бойовики на Донбасі перешкоджають вступати в українські виші

Є інформація про порушення щодо дітей з ОРДЛО, які хочуть вступати в українські виші. Бойовики їх не пропускають на територію вільної України. Просто у них є розуміння, що ці діти не повернуться, а лишаться в Україні і будуть вчитися та працювати тут. Адже відчувається різниця між тим, що тут і там відбувається зараз,
– наголосив він.

Шмигаль додав, що у цій ситуації необхідна негайна реакція України та робота з міжнародними партнерами. Відтак, він доручив Олексію Резнікову взяти під особистий контроль це питання, підключити до його вирішення Міністерство освіти і науки.

"Це частина стратегії деокупації, яка дасть змогу повернути дітей з тимчасово окупованих територій в український освітній та культурний простір", – додав прем’єр.

Бойовики не випускають абітурієнтів з окупованого Донбасу: коротко

  • Представники окупаційних адміністрацій на Донбасі не випускають на підконтрольну Україні територію абітурієнтів, які їдуть вступати в українські виші без ЗНО.
  • Окупанти прикриваються ситуацією з коронавірусом і радять їм вступати в місцеві заклади освіти.
  • Зараз дозвіл на перетин лінії розмежування видає так званий "міжвідомчий штаб" бойовиків.
  • Він, своєю чергою, випускає тільки тих, хто має прописку на підконтрольній території.