Моторошний напад 19-річної дівчини на вчителів трапився 6 вересня. Таїсія Петрова зайшла до школи та з арбалету вистрілила у двох педагогів.

Важливо Була відмінницею: у виші Харкова розповіли про студентку, яка стріляла у вчителів з арбалета

Одній влучила у спину, іншій – прострелила наскрізь руку, із нападницею вони не знайомі. Їх травми виявилися не тяжкими, обоє освітянок перебувають в лікарні у задовільному стані.

Очевидці розповіли, що дівчина, коли зайшла до приміщення школи, курила сигарету. Директорка школи Валентини Олійниченко каже, що 19-річна нападниця не заходила до навчальних класів, вона стріляла з порога.

Арбалет у неї наважився відібрати учень 9 класу. Коли все це трапилося, він якраз повертався з уроку фізкультури.


19-річна дівчина стріляла з арбалету у школі / Колаж 24 каналу

Відомо, що Петрова раніше вчилась у цій школі. У день нападу вона зайшла у заклад освіти через бічний вхід.

Що дівчина каже про напад? Таїсія Петрова підкреслила, що якби могла повернутися у часі, то натомість просто прийшла б до вчителів та конструктивно поговорила і “вирішила усе по-хорошому".

Підозрювана додала, що їй шкода, що свідками нападу на вчителів стали діти. Адже побачене могло травмувати їх.

Раніше ЗМІ повідомляли, що в ніч проти 5 вересня Петровій наснився сон про те, що вона мусить когось вбити. Мовляв, саме це призвело до агресії у школі.

Додамо, що у квартирі 19-річної Таїсії знайшли череп зі слідами засохлої крові, а також особистий щоденник з планом вбивств. У ньому вона зробила замітку на 22 число – тоді хотіла спалити своє житло, а на 28 вересня планувала вбивство, але кого саме – невідомо.


Таїсія Петрова в суді / Фото "Суспільне Полтава"

Наразі у школі все спокійно, там вже у звичному режимі проводять уроки. У навчальному закладі працюють правоохоронці, тривають слідчі дії. Більше деталей про стрілянину з арбалета в школі Полтави – читайте за цим посиланням.

В мережі з’явилася інформація про те, що Україна з 13 вересня перейде в жовтий рівень епідемнебезпеки і зміняться умови роботи шкіл під час карантину.

Зазначимо, що заклади освіти, де вакциновано менше 80% персоналу, не зможуть працювати очно в жовтій зоні. Тому очільник МОЗ порадив школам та вишам готуватися до дистанційки.

В яких містах школи заявили про плани закритися на карантин:

  • Івано-Франківськ (там достатньої вакцинації персоналу (80%) подолали лише 5 закладів освіти).
  • Чернігів (наразі лише у двох закладах освіти вакцинувалось 80% персоналу – у школі №17 та №35).
  • Суми (закрити на карантин думають більшість шкіл та дитячих садочків області).
  • Рівне (в області повністю вакцинувалися понад 80% педагогів лише у 46 закладів освіти з 1 230).
  • Одеса (станом на 7 вересня 80% працівників вакцинували у 17 школах міста).
  • Львів (в області з 96 900 освітян вже 31 579 – пройшли повний курс вакцинації, 39 452 – отримали першу дозу вакцини).
  • Волинь (одна зі шкіл у Турійській громаді вже перейшла на онлайн-навчання. Коронавірус діагностували у 6 із 27 працівників закладу).
  • Чернівці (для вакцинації вчителів до кожної школи області приїдуть мобільні бригади).

Зазначимо, що у МОЗ заявили, що дозволяється враховувати і кількість персоналу, хто вакцинований тільки першою дозою, і тоді не буде обмежуватися робота закладів освіти.

"Для жовтого рівня буде достатньо однієї дози вакцини, а вже для червоного – буде потрібний повний курс щеплень проти COVID-19", – пояснив Віктор Ляшко.

Згодом очільник МОЗ запевнив, що наступний тиждень буде діяти ще зелена зона, тож заклади освіти і надалі можуть працювати очно.

В понеділок, 13 вересня, ми не переходимо в жовтий рівень. Якщо Кабмін прийде рішення про зміни і вони пройдуть процедуру погодження, то лише через 7 днів цю постанову запустять. Тому наступний тиждень вся країна буде спокійно працювати в зеленій зоні,
– наголосив Віктор Ляшко.

В соціальних мережах оприлюднили інформацію про те, що по всій території України школи переходять на дистанційне навчання. У Міністерстві освіти цей факт спростували та заявили, що все залежить від епідситуації на території України.

До теми У Мелітополі батьки протестують проти розкладу уроків для школярів

За яких умов учні та студенти будуть навчатися дистанційно:

  • У зеленому рівні епідемічної небезпеки відвідування шкіл та вишів дозволено у звичайному режимі. Але варто пам’ятати про протиепідемічні заходи.
  • При жовтому та помаранчевому рівні епідемічної небезпеки відвідувати заклад освіти можна за умови, якщо в ньому вакциновано понад 80 % персоналу. Навчання забезпечується як дистанційно, так і очно з дотриманням протиепідемічних вимог.
  • При червоному рівні епідемічної небезпеки відвідувати заклади освіти заборонено всім, крім вихованців садочків, спеціальних закладів освіти та учнів 1 – 4 класів шкіл,але лише за умови, якщо в закладі вакциновано щонайменше 80 % персоналу. Для інших – дистанційка.

До слова, у школі учні початкової школи навчаються без масок. А старші учні надягають маски тільки на перервах. Вчителям рекомендують під час проведення уроків використовувати захисний щиток.


Вимоги до роботи шкіл в Україні з 1 вересня / Інфографіка 24 каналу

Окрім того, освітній омбудсмен вважає, що інформація про вакцинованих педпрацівників повинна бути деперсоніфікованою. Тобто медичні заклади мають повідомляти школам, скільки в них вакцинованих вчителів, але не називати їхніх імен.

На Волині виявили спалах коронавірусу у школі села Турійськ. Там вже у шістьох працівників навчального закладу підтвердили COVID-19. Почали хворіти також учні та їхні сім'ї.

Всього у школі навчається 110 учнів та працює 27 працівників. Повністю щеплені лише двоє людей з персоналу. Також низький відсоток рівня вакцинації серед освітян Колодяжненської громади – 12%, у Копачівській та Торчинській – по 14%.

У Донецькій області також вже кілька класів перейшли на дистанційне навчання через виявлені в них випадки коронавірусного захворювання. На COVID-19 там захворіли двоє учнів і шість педагогів.

У Миколаєві виявили випадки COVID-19 у 5 школах. Учнів декількох класів перевели на самоізоляцію, тому вони будуть навчатися дистанційно. Про які школи йдеться:

  • У школі № 53 – на COVID-19 захворіла одна старшокласниця, тому увесь клас перебуває на самоізоляції. Учні навчаються дистанційно.
  • У школі № 32 – зафіксований один випадок захворювання на COVID-19 в учня другого класу. Увесь клас, який складається з 27 учнів, та троє педагогів відправлені на самоізоляцію до 15 вересня.
  • У гімназії № 2 – 3 вересня перевели на дистанційне навчання один одинадцятий клас. Крім шкіл міста, на самоізоляції перебуває одна група у садочку № 142.

До слова, станом на 5 вересня в Україні пройшли повний курс вакцинації від COVID-19 понад 409 тисяч освітян. Ще приблизно 127 тисяч працівників освітньої сфери отримали першу дозу вакцини та очікують другої.

Якщо порахувати, що в Україні у 2020 році у сфері освіти працювали понад 1,3 мільйона осіб, то це означає, що одну або дві дози вакцини від COVID-19 отримали приблизно 41% освітян, а повністю вакциновані лише 31%.

Окрім того, Міністерство охорони здоров’я буде перевіряти на достовірність документи про щеплення чи протипоказання до вакцинації, які надають працівники шкіл. Адже інколи в закладах освіти пред'являють підроблені документи.

Школяр у Білій Церкві порізав зап'ястя канцелярським ножем

12-річний школяр з Білої Церкви намагався дістати гумку з-під пластикової ємності за допомогою канцелярського ножа. Але через власну необережність учень поранив собі зап’ястя руки. Йому одразу надали першу допомогу та госпіталізували до лікарні.

Школа на Рівненщині скасувала 10 клас та не пускає старшокласників

У селі Будераж на Рівненщині учням десятого класу відмовляють у навчанні, бо з травня школу понизили в ступені. Зробили це через економію і запропонувала перевести дітей в інші заклади.

Дітти 1 вересня прийшли до школи, проте їх не пустили. Довелося викликати поліцію. Батьки вже подали заяву до суду, хочуть оскаржити рішення про дев'ятирічку в школі.

У Вінниці школа зекономила на вчительці і "забарикадувала" клас

У Вінниці стався скандал у школі № 21. Міська влада вирішила скоротити одну ставку вчителя початкових класів і перевантажила інший клас. Там парти розмістили наскільки близько, що дітям тісно сидіти.

За словами мами учня, у класі:

  • немає відстані до задньої стіни шафи, хоч має бути 65 сантиметрів,
  • немає проходів між частиною парт заднього ряду, а там де є – вони максимум 40 сантиметрів (мають бути 50),
  • діти втиснуті у проміжки 20 – 25 сантиметрів (має бути 50) і їхні коліна впираються в передню стінку парти.


Клас забарикадували партами / Фото Ірини Вітвицької

На Запоріжжі суд оштрафував директорку школи через булінг учня

Вчительку та директорку школи, яка називала учня бараном, ображала його та хотіла зачинити у клітці, суд Запоріжжя визнав винною у булінгу. Проте її просто оштрафували на 850 гривень, а сільська рада заявила, що директорка повністю відповідає займаній посаді.

Читайте також Чи має право вчитель вигнати дитину з уроку, та що в такому випадку робити батькам

Колишня викладачка херсонського вишу звинуватила керівництво у махінаціях з виплатами

Науковці та викладачі Херсонського державного університету, які звільнилися з вишу протягом цього літа, за рішенням керівництва ХДУ не отримали виплати, гарантовані їм законом.

Окрім того, у виші проводили інші махінації з виплатами. Так, на початку року Вчена рада ХДУ прийняла рішення скоротити розмір надбавок за наукові ступені та звання, хоча кошти на їх виплату в повному обсязі були отримані вишем. Деталі – читайте тут.

На Київщині хлопчик не прийшов додому через погані оцінки

У Фастові 8-річний хлопчик отримав у школі дві двійки. У розпачі він вийшов з класу і не повернувся додому. Батьки звернулись у поліцію. Дитину вдалося знайти через кілька годин. Деталі інциденту – у статті.

У дитсадку у Черкасах батьків змушують купувати речі та товари

У Черкасах у дитсадку № 69 “Росинка” батькам роздали список того, що необхідно придбати для дітей. Зокрема, у переліку, окрім канцтоварів та засобів гігієни, опинилися карнизи і тюль. У міськраді запевнили, що батьки не повинні нічого купувати.

В італійському підручнику знайшли брехню про Україну

В італійському шкільному підручнику з географії виявили факти спотворення інформації про Україну. Що саме написали неправильно та як будуть виправляти ситуацію – читайте у статті.

П'яного ректора дніпровського вишу спіймали за кермом позашляховика

У Дніпрі патрульні зупинили позашляховик Toyota Rav із водієм напідпитку за кермом. Згодом стало відомо, що цей чоловік – ректор Будівельної академії Микола Савицький. "Драгер" показав, що в його крові 0,65 проміле алкоголю, при максимально дозволених 0,2.

Уряд підвищив премії переможцям і призерам конкурсу "Вчитель року"

Кабінет міністрів підвищив премії переможцям і лауреатам конкурсу "Вчитель року". Як збільшаться виплати:

  • Переможці – отримають премію у десять мінімальних зарплат (60 тисяч гривень);
  • Вчителі, які займуть друге місце, – отримають премію у дев'ять мінімальний зарплат (54 тисячі гривень);
  • Вчителі, які займуть третє місце, – отримають премію у вісім мінімальних зарплат (48 тисяч гривень).

Окрім того, відтепер конкурс "Вчитель року" проходитиме у два тури замість трьох, одразу починаючи з обласного етапу. Якщо на період проведення конкурсу буде карантин, то він буде у дистанційному форматі.

  • Одеська політехніка отримала статус національного університету

Уряд погодив указ президента про те, щоб надати державному університеті "Одеська політехніка" статусу національного. Таке рішення прийняли, враховуючи наявність у виші визнаних фахівців та наукових шкіл, а також матеріально-технічної бази.

  • У Харкові студенти та викладачі протестують проти об'єднання вишів

Десятки студентів та викладачів Харківського національного університету будівництва та архітектури протестують проти приєднання вишу до Харківського національного університету міського господарства імені Бекетова.

Викладач кафедри основ архітектури ХНУБА Констянтин Бондаренко вважає, що об’єднання призведе до скорочення працівників та негативно вплине на якість освіти.

  • На президентський університет Зеленського виділили перші 70 мільйонів гривень

Президентський університет планують створити за понад 7 мільярдів гривень. Наразі бюджетний комітет Верховної Ради виділив перші 70 мільйонів гривень на будівництво.


Так виглядатиме територія Президентського університету / Фото "Рубрика"

Виш планують звести на ВДНГ у Києві. Перший навчальний рік у ньому стартує 1 жовтня 2023 року. Проте повністю завершити будівництво об'єктів президентського університету планується у 2025 році. Деталі – читайте у статті.

  • Пожежа у гуртожитку університету Умані

У гуртожитку Уманського національного університету садівництва спалахнула пожежа. Полум'я охопило близько 30 квадратних метрів. Семеро осіб в стані середньої важкості потрапили до лікарні.

Загалом з палаючої будівлі врятували 25 осіб. Вогонь спалахнув на першому поверсі чотириповерхової будівлі

Додамо, що наприкінці серпня у Полтаві горів ще один гуртожиток – Національного університету "Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка. Ймовірна причина – зайнявся комп'ютер. Студентів швидко евакуювали, про постраждалих інформації не було.